Naša Poliklinika neposkytuje telefonicky ani emailom informácie ohľadom očkovania občanov proti COVID – 19.  Aktuálne informácie k očkovaniu v našej Poliklinike nájdete nižšie, na našej FB stránke,  alebo môžete kontaktovať  NCZI.

OČKUJEME BEZ NUTNOSTI REGISTRÁCIE  PRVOU, DRUHOU, TREŤOU, AKO AJ ŠTVRTOU DÁVKOU ( len imunokompromitované osoby )  NASLEDOVNE:

Každý pracovný deň, to je od Pondelka do Piatku v čase od 13:00 – 15:00 hod. V Pondelok, Utorok, Štvrtok a Piatok podávame vakcíny Comirnaty ( Pfizer ) a MODERNA. V Stredu očkujeme Comirnaty ( Pfizer ) a Janssen.
 

Vakcínou Commirnaty od Pfizer očkujeme prvou , druhou a treťou dávkou deti od 12 rokov ( vrátane) do 18 rokov. V takomto prípade je potrebný súhlas a prítomnosť zákonného zástupcu dieťaťa. 

V prípade, že sa chcete zaočkovať druhou, alebo tretou dávkou vakcíny ( Moderna, Comirnaty ) a predchádzajúcu dávku ste neabsolvovali v našom medicínskom zariadení, je potrebné si priniesť so sebou potvrdenie o vykonaní očkovania v písomnej alebo elektronickej podobe.

Na základe aktualizovaného Usmernenia Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky k aplikácii dodatočnej tretej a štvrtej dávky mRNA vakcíny pre imunokompromitované osoby a posilňovacej dávky vakcíny pre ostatné osoby proti ochoreniu COVID-19 je od pondelka 14.2.2022 možné očkovanie 3. dávkou proti ochoreniu COVID-19 osoby vo veku vo veku od 12 rokov do 17 rokov + 364 dní na základe žiadosti zákonného zástupcu najskôr za 3 mesiace, avšak optimálne za 4 – 6 mesiacov po podaní poslednej dávky základnej očkovacej schémy. Uvedené je na základe štúdií a odporúčaní Svetovej zdravotníckej organizácie, FDA, CDC, STIKO a pod.

Poliklinika podáva i 3. posilňovaciu dávku vakcín proti COVID 19 v prípade dvojdávkovej schémy /Pfizer a Moderna/ je interval preočkovania 3 mesiace. Po jednodávkovej schéme pri vakcíne Janssen je interval 2 mesiace.

POKYNY PO VAKCINÁCII

  • Vyvarujte sa nadmernej fyzickej aktivite po dobu 48 hodín
  • Dva dni neprehrievať organizmus – žiadny horúci kúpeľ, sauna,…
  • Pri bolesti opuchnutí alebo začervenaní miesta vpichu si môžete miesto vpich chladiť chladivým obkladom
  • Na zmiernenie bolesti a teploty môžete použiť bežné analgetiká a pyretiká
  • Vyvarujte sa konzumácii alkoholu po dobu minimálne 48 hodín po očkovaní a nadmernému príjmu po dobu minimálne 2 týždňov
  • Pri akýchkoľvek nadmerných ťažkostiach kontaktujte svojho všeobecného lekára