Poznáte vitamín U?

Na antivredový vitamín je najvyšší čas!

70% obyvateľov Slovenska má v sebe “živočícha”, ktorému hovoríme helicobacter pylori. Popri zubnom kaze patrí medzi najčastejšie infekcie vôbec. 

U niektorých ľudí sa helicobacter prejaví veľkými traviacimi ťažkosťami, bolesťami, vredíkmi na tvári, aj na tele (ľudia málokedy pripúšťajú, že by práve helicobacter mohol byť ich príčinou), ale mnohí počas celého života vôbec nezistia, že na nich parazituje mikroorganizmus a spôsobuje im ťažkosti.

Helicobacter poškodzuje sliznicu žalúdka a dvanástornika a vyvoláva zápaly. Je príčinou 95% vredov. 

Balzamom sú látky, ktoré štartujú ozdravné procesy v tele, ako napríklad obyčajná kapusta. 

Ak by ste si každý deň dokázali odšťaviť 2 dcl šťavy z kapusty a vypiť ju, malo by to veľmi blahodárny účinok na podráždenú sliznicu. Ak by sa vám to každý deň predsa len nechcelo robiť, existujú tzv. koncentráty vo forme výživových doplnkov. Tento vitamín, teda z chemického hľadiska enzým, je tzv. Vitamín U. 

Vitamín U je antivredový vitamín. Sliznicu a vred dokáže liečiť, zaceliť ranky, kadiaľ nesmie prejsť ani helikobakter, ani kyselina. Vitamín U sa vyskytuje v spomínanej kapuste, v listoch zelenej zeleniny, vajíčkach, či fazuly. 

Posilňuje náš imunitný a tráviaci systém, zmierňuje diabetes, lieči hemoroidy a pôsobí aj ako prírodné antidepresívum. 

Na konci roka, keď náš žalúdok počas celého roka dostal poriadne zabrať a to do slova a do písmena, je o vitamíne U namieste hovoriť. Konzumácia kapusty, ktorá obsahuje veľa vitamínu U, k Vianociam patrí.

Želáme vám zdravé Vianoce.

Zdroj: Poliklinika Mlynská dolina

Leave a reply