Prejedanie sa je obrovská záťaž nie len pre telo! Toto ihneď vyraďte z jedalníčka.

Prejedáte sa, preháňate to s alkoholom a fajčíte? Už ste asi počuli, že je to nebezpečné a vyrábate si problém. 

Prejedanie sa a pitie alkoholu je vážnejší problém, ako si myslíte.

Prejedanie sa je obrovská záťaž nie len pre telo, ale aj pre dušu.

Pod predstavou problému nemáme na mysli iba KALÓRIE a prípadnú OBEZITU, ktoré idú ruka v ruke s nadmerným príjmom potravy, ale tú obrovskú všehochuť jedál a nápojov a teda OBROVSKÚ ZÁŤAŽ pre všetky regulačné mechanizmy v tele. 

V prvom a najjednoduchšom kroku vypusťte z jedálnička ÚDENINY. Už pár rokov sú oficiálne zapísané na zozname karcinogénov, teda medzi potravinami so schopnosťou VYVOLAŤ RAKOVINU!

V druhom rade sa zamerajte na obmedzenie, najlepšie vylúčenie umelého CUKRU a sladkosti z vášho jedálnička. 

Stav črevnej mikrobioty, stav pečene, zdravie srdca, reprodukciu, nervové funkcie či celkový psychický stav človeka vo vysokej miere deštruuje pitie alkoholu. Stačí pár dní s vyšším príjmom ALKOHOLU (zvyčajne sviatky trvajú 2-3 dni) a telo sa dáva do pôvodného stavu niekoľko mesiacov. V niektorých prípadoch už nikdy. 

A v neposlednom rade myslíte na to, že aj MOZOG potrebuje VÝŽIVU. Škodí mu, keď sa prejedáme, ale škodí mu, aj keď hladujeme. 

Správnou životosprávou si zabezpečíte nie len lepšie zdravie, ale aj lepšie výkony, pozornosť, pamäť, lepšiu náladu, kvalitnejší spánok.

Nestačí jesť iba raz a to večer. Takáto životospráva súvisí s našou civilizáciou. Je nesprávna a nezdravá, preto je príčinou takmer všetkých civilizačných ochorení. Máme tu pandémiu cukrovky (nie epidémiu!), pandémiu obezity…A obezita nie je iba estetický problém. K obezite sa pripájajú desiatky ďalších vážnych ochorení. Obezita výrazne skracuje život!

Na druhej strane pozor, aby ste neskĺzi do ortorexie. Teda, aby ste sa nestali jej obeťou. To je však už psychická porucha, o nej radšej nabudúce…

Zdroj: Poliklinika Mlynská dolina

Leave a reply