Trávenie ovplyvňuje zdravie celého tela!

Črevá, ale aj žalúdok, majú dôležitú úlohu v boji proti všetkým nástrahám, ktoré na organizmus číhajú. Dobrá imunita “sídli” práve tam. 

Najväčšou hrozbou pre naše trávenie sú zlé návyky, ktoré sme si počas svojho života vypestovali. Správnemu fungovanie žalúdka a čriev bránite napr. vtedy, keď si dáte nalačno veľa ovocnej šťavy s umelým cukrom, citrusové ovocie, kávu, či kysnuté cesto. 

Zlé návyky našich starých mám, ktoré varili na niekoľko dní dopredu, by ste vo svojej rodine mohli tiež zmeniť. Zmrazované a zohrievané jedlá vám nepomôžu, práve naopak. Ak napríklad ohrievate kuracie mäso, vysoké teploty spôsobia, že bielkoviny v upečenom mäse sa znehodnotia a spôsobia tráviace ťažkosti. Niektoré druhy zeleniny obsahujú väčšie množstvo dusičnanov, ktoré pri zohrievaní môžu mať karcinogénne účinky. Najlepšia strava je teda čerstvá strava a skonzumovaná ihneď. 

Nepotrebujete náročné diéty alebo detoxy. Keď budete jesť striedmo a pravidelne a váš jedálniček bude zostavený predovšetkým z ovocia, zeleniny, veľa vody, ryby, chudé mäso, syry, odrazí sa to nielen na vašom zdraví, ale aj postave a pokožke. 

Leave a reply